Интернет-магазин nachodki.ru

Відомий учений та публіцист – наш дарувальник

Початок цього тижня для нашої книгозбірні ознаменувався черговим цінним поповненням книжкових фондів. Цього разу щедрий дарунок ми отримали від відомого українського вченого, журналіста, письменника М. С. Тимошика. Наш дарувальник є доктором філології, академіком Академії наук вищої школи, працює професором кафедри видавничої справи та мережевих видань Київського національного університету культури. Він є головою фундації імені митрополита Іларіона (Огієнка), засновником і директором видавничого центру «Наша культура і наука» та головним редактором міжнародного наукового журналу «Український інформаційний простір».

За свою науково-творчу працю та багатогранну громадську діяльність Микола Степанович пошанований преміями ім. Івана Франка, Івана Огієнка, Бориса Грінченка, Софії Русової, міжнародної премії Воскобійників (США), а також Народної премії ім. Т. Шевченка (за двотомник «Село»). Науковий достойник досить непогано був і досі представлений у наших фондах (він наш давній дарувальник), цього ж разу він надіслав нам свої твори, які порівняно нещодавно побачили світ. Особливу увагу звертають на себе фундаментальні монографії (двокнижжя) М. Тимошика «Українська журналістика в діаспорі: Велика Британія», «Українське книговидання в діаспорі: Велика Британія», документально-публіцистична книга «Українська книга і світ» та персоналістичне видання «Дмитро Степовик. Життя і наукова діяльність». Своєю ґрунтовністю вирізняється й документальна оповідь «Запізніле вороття» про науково-творчий спадок І. Огієнка (Іларіона).

Українське книговидання в діаспорі: Велика Британія

Микола Тимошик – перший із українських і зарубіжних учених, хто не лише одержав доступ до Огієнкового архіву у Вінніпезі, але й пропозицію канадської сторони його опрацювати. Результатом багаторічної роботи вченого стало впорядкування й видання кількох десятків томів творів І. Огієнка (з розлогими передмовами упорядника). 11 томів із цього багатотомника стали цінним поповненням фондів і нашої книгозбірні. Окрім власних книг, Микола Степанович надіслав нам і кілька видань своїх колег. Зокрема, це книги А. Фігус-Ралько, Н. Черниш, А. Тимошик-Сударикової, черкаської журналістки К. Таран та ін.

Подаровані книги

Запрошуємо викладачів та студентів, які працюють з освітніми програмами, пов’язаними з журналістикою, видавничою справою, українською філологією та всіх зацікавлених відповідною проблематикою до якнайшвидшого ознайомлення із цим цінним поповненням та до систематичного використання в навчально-науковій роботі. Висловлюючи щиросердну вдячність Миколі Тимошику за щедрий книжковий дар, колектив наукової бібліотеки бажає йому міцного здоров’я, нев’янучої творчої енергії й нових книг!

Григорій Голиш, директор НБ ім. М. Максимовича