Електронні адреси бібліотеки: gmail biblioteka.cnu@gmail.comemail biblioteka.cnu@ukr.netemail 1 biblioteka@cdu.edu.ua      Соціальні мережі бібліотеки: instagram Instagramfacbook Facebooktelegram Telegram

Шаблоны для Joomla 3 здесь

У ДНІ ЧЕРКАСЬКОГО КНИЖКОВОГО ФЕСТИВАЛЮ НАШІ ФОНДИ ПОПОВНИЛИСЯ ЦІННИМИ КНИГАМИ

Сьогодення нашої книгозбірні ознаменувалося черговою гарною подією. У рамках заходів всеукраїнського книжкового фестивалю, котрий цьогоріч у першожовтневі дні проводився в Черкасах, до наукової бібліотеки ім. М. Максимовича завітали столичні гості: заступник генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Андрій Загорулько та заступник директора Інституту дослідження голодомору Іван Петренко. Репрезентанти цих провідних осередків національної Памяті прибули не з пустими руками. Вони на благодійній основі передали до фондів книгозбірні понад 40 примірників цінних наукових та науково-популярних видань, які стануть у пригоді як студентам, так і їхнім наставникам.

Звісно, пріоритетне місце серед подарованої літератури займають книги про голодомор та політичні репресії. Зокрема, хроніко-документальне видання, підготовлене відомими дослідниками В. Марочко та О. Мовчан відтворює факти, події, явища в селах Української РСР під час штучного голоду 1932 – 1933 рр. Сім випусків наукового й документального журналу «З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ» містять унікальні матеріали, пов’язані з трагічними подіями 1930-х років. Свідчення незнищенної памяті народу про геноцид тих часів подані у двотомнику «Геноцид в Україні голодом» та відповідному чотиритомнику. Проблемі зламу селянської еволюції в годоморні роки присвячена монографія С. Маркової й І. Шугальової «Коли той світанок настане?», а також книга О. Стасюка «Нариси про голодомор». Серед подарованих видань і кілька книг професора В. Сергійчука, зокрема «Як нас морили голодом?» (про три голодомори), «Українські діти в 1932 – 1933 рр.» та ін. Книга В. Кожевнікова під промовистою назвою «Українці, нас знищують» оповідає про політичні репресії після 1917 р.

зображення viber 2021 10 05 16 47 52 994

Чільне місце у наших фондах посядуть і видання з іншої проблематики. Серед подарованого – фундаментальні літературознавчі книги М. Ільницького, дослідження З. Бзежинського, розмірковування над проблемами глобалізації З. Баумана, збірка радіобесід та персоналії І. Качуровського, спомини учасника національно-визвольних змагань К. Смовського, матеріали міжнародних наукових конференцій тощо.

зображення viber 2021 10 05 16 47 03 498

Висловлюємо щиросердну вдячність нашим благодійникам за безцінні книжкові дари. Запрошуємо наших шановних користувачів до ознайомлення з цим черговим (дай, Боже, не останнім!) поповненням університетської книгозбірні.

Директор НБ ім. М. Максимовича Г. М. Голиш

Перегляди: 583

ScopusWOSSDESPLzbMATHWARSEBEIEASPBDJTeamIOPScienceJstoreOECDWileySTATISTAICUINCOSIUSIAZ

Наша адреса: 18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22

Телефон: (0472) 35-52-29, (0472) 37-30-92

Електронна пошта: biblioteka.cnu@gmail.com, biblioteka.cnu@ukr.net, biblioteka@cdu.edu.ua