У ДНІ ЧЕРКАСЬКОГО КНИЖКОВОГО ФЕСТИВАЛЮ НАШІ ФОНДИ ПОПОВНИЛИСЯ ЦІННИМИ КНИГАМИ
Сьогодення нашої книгозбірні ознаменувалося черговою гарною подією. У рамках заходів всеукраїнського книжкового фестивалю, котрий цьогоріч у першожовтневі дні проводився в Черкасах, до наукової бібліотеки ім. М. Максимовича завітали столичні гості: заступник генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Андрій Загорулько та заступник директора Інституту дослідження голодомору Іван Петренко. Репрезентанти цих провідних осередків національної Пам’яті прибули не з пустими руками. Вони на благодійній основі передали до фондів книгозбірні понад 40 примірників цінних наукових та науково-популярних видань, які стануть у пригоді як студентам, так і їхнім наставникам.
Звісно, пріоритетне місце серед подарованої літератури займають книги про голодомор та політичні репресії. Зокрема, хроніко-документальне видання, підготовлене відомими дослідниками В. Марочко та О. Мовчан відтворює факти, події, явища в селах Української РСР під час штучного голоду 1932 – 1933 рр. Сім випусків наукового й документального журналу «З архівів ВУЧК-ГПУ-НКВД-КГБ» містять унікальні матеріали, пов’язані з трагічними подіями 1930-х років. Свідчення незнищенної пам’яті народу про геноцид тих часів подані у двотомнику «Геноцид в Україні голодом» та відповідному чотиритомнику. Проблемі зламу селянської еволюції в годоморні роки присвячена монографія С. Маркової й І. Шугальової «Коли той світанок настане?», а також книга О. Стасюка «Нариси про голодомор». Серед подарованих видань і кілька книг професора В. Сергійчука, зокрема «Як нас морили голодом?» (про три голодомори), «Українські діти в 1932 – 1933 рр.» та ін. Книга В. Кожевнікова під промовистою назвою «Українці, нас знищують» оповідає про політичні репресії після 1917 р.
Чільне місце у наших фондах посядуть і видання з іншої проблематики. Серед подарованого – фундаментальні літературознавчі книги М. Ільницького, дослідження З. Бзежинського, розмірковування над проблемами глобалізації З. Баумана, збірка радіобесід та персоналії І. Качуровського, спомини учасника національно-визвольних змагань К. Смовського, матеріали міжнародних наукових конференцій тощо.
Висловлюємо щиросердну вдячність нашим благодійникам за безцінні книжкові дари. Запрошуємо наших шановних користувачів до ознайомлення з цим черговим (дай, Боже, не останнім!) поповненням університетської книгозбірні.
Директор НБ ім. М. Максимовича Г. М. Голиш
Перегляди: 696