Електронні адреси бібліотеки: gmail biblioteka.cnu@gmail.comemail biblioteka.cnu@ukr.netemail 1 biblioteka@cdu.edu.ua      Соціальні мережі бібліотеки: instagram Instagramfacbook Facebooktelegram Telegram

Компоненты, модули, шаблоны и другие Расширения Joomla

Революція Гідності. Незалежні духом

21 лист 1

 2021 11 19 14 09 39 01

Майдан. Свідчення. Київ, 2013-2014 / Нац. ун-т "Києво-Могилянська акад.", Центр європейських гуманітарних дослідж. ; за ред. : Л. Фінберга, У. Головач. - Київ : Дух і літера, 2016. - 784 с.


Ця книга - добірка свідчень про події Революції Гідності в Україні (листопад 2013 - лютий 2014 років). Зібрано та публікуються розповіді оборонців, медиків, священиків, митців - людей різного віку та фаху, мешканців практично всіх регіонів країни. Вони були учасниками й свідками Майдану - етапу "народження нової нації". Майдан, поза сумнівом, стане одним із важливих символів української новітньої історії. Багатоголосся думок, представлених у книзі, ми певні, зацікавить як сьогоднішніх, так і прийдешніх читачів.

 2021 11 19 14 10 40 01

Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах : [спогади] / Український ін-т нац. пам'яті ; упоряд. : Т. Ковтунович, Т. Привалко. - Київ : К.І.С., 2016. - 304 с.

У збірнику подані фрагменти спогадів очевидців протестних акцій, що відбувалися в Україні з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року і названі Революцією Гідності. Інтерв'ю зібрані Українським інститутом національної пам'яті у рамках проекту "Майдан: усна історія". До другого випуску збірника увійшли спогади митців, що представляють різні жанри, види та напрямки мистецтва. У спогадах творчих людей відображено їхній суб'єктивний досвід пережитого та узагальнені міркування про роль мистецтва у протестних акціях Революції Гідності.

 2021 11 19 14 13 24 01

Виноградов, О. Слово Майдана / О. Виноградов. - К. : Корбуш, 2014. - 528 с.


В книге собраны сто рассказов участников и очевидцев событий, произошедших на Майдане Незалежности в Киеве с ноября 2013 по февраль 2014 года. Воспоминания представителей почти всех служб, подразделений, направлений и течений Майдана помогут читателю узнать всю правду об истории "Революції Гідності", а также понять мысли, надежды и поступки тех, кто ценой жизни отстаивал честь Украины и достоинство своего народа.

 2021 11 19 14 14 13 01

Березовский, Б. Мой Майдан Незалежности : сб. статей, интервью, писем / Б. Березовский ; сост. : Ю. Фельштинский. - К. : Нора-Друк, 2007. - 269 с. 


Сборник статей Б. Березовского попытка обобщить все главное, написанное и сказанное им об Украине. До изгнания из России Березовский занимал должность исполнительного секретаря СНГ и в этом качестве неоднократно бывал в Киеве и во многом определял стратегию взаимоотношений двух стран. Из лондонской эмиграции Березовский принял самое активное и непосредственное участие в событиях, приведших к оранжевой революции. Его моральная, политическая и финансовая поддержка блока Ющенко-Тимошенко способствовала победе революционеров. Но после победы Березовского в Украину не пустили. Блок Ющенко-Тимошенко распался. Украинская демократия дала трещину. Президент назначил премьер-министром своего главного политического противника, с которым, разумеется, не смог сотрудничать. Сведенное оранжевой революцией на нет преступное вмешательство путинского режима в украинские внутренние дела возрастает с каждым днем. Всех тех, кого волнует будущее Украины, эта книга не оставит равнодушным.

 2021 11 19 14 14 29 01

Яневський, Д. Б. Хроніка "помаранчевої" революції / Д. Б. Яневський ; за ред. О. А. Кравець ; передм. П. О. Порошенка. - Х. : Фоліо, 2005. - 320 с.


Наприкінці 2004 року політичне життя України вибухнуло гарячою хвилею «помаранчевої» революції. Вона об’єднала українців різних національностей, віросповідань, соціальних станів та політичних поглядів — одвіку роз’єднаних, призвела до перемоги ідеї особистої свободи в Україні. Книжки цієї серії розповідають про те, як впродовж декількох тижнів вирішувалася доля країни, про тих, хто її вирішував.

 2021 11 19 14 14 48 01

Герасименко, О. Майдан після Майдану / О. Герасименко. - Київ : ВІПОЛ, 2016. - 135 с.


Написати цю книгу мене надихнуло сором’язливе замовчування подій на Майдані Незалежності після Революції Гідності. Тим більше, що все частіше можна почути, що революція ще не закінчилася, вона продовжується. Для багатьох учасників тих подій ще тоді, в лютому 2014 року, було це зрозуміло. Але довелося вибирати: або воювати, або тиснути на владу. Частина активістів залишилася на Майдані. Не всі їх розуміли, багато образливих слів доводилося вислуховувати. Ціле спекотне літо майданівці намагалися контролювати владу, підштовхувати її до реальних дій та проведення реформ. Однак встояти проти "системи" Майдан не зміг. Тому Революцію ще не закінчено і ми повні завершити розпочату справу.

 2021 11 19 14 15 07 01

Майдан від першої особи. Регіональний вимір Вип. 3. Ч. 1. Автономна Республіка Крим - Луганська область / Український ін-т нац. пам'яті ; уклад. : О. Білобровець [та ін.] ; відп. ред. Т. Привалко. - Київ : К.І.С., 2017. - 416 с.


У збірнику подані фрагменти спогадів учасників та очевидців протестних акцій у регіонах, що відбувалися під час Революції Гідності. Інтерв’ю зібрані регіональними робочими групами у рамках проекту Українського інституту національної пам’яті "Майдан: усна історія". Фрагменти спогадів доповнені джерелами документального характеру, дописами із соціальних мереж, світлинами, агітаційними матеріалами. Метою видання є спроба реконструкції подій місцевих майданів, включення спогадів про них до загальнонаціонального наративу Революції Гідності. Видання покликане сприяти збереженню пам’яті про Майдан та його учасників.

 2021 11 19 14 15 26 01

Токмань, Г. Майдан: сторінка живої історії / Г. Токмань. - 2-е вид., випр. і допов. - Ніжин : Лисенко М. М., 2015. - 104 с.


У книзі спогадів однієї з рядових учасниць революційних подій кінця XX - початку XXI ст. в Україні передано особисті враження, роздуми, емоції оповідачки. В есеїстичній формі висвітлено суб'єктивний погляд на протестні суспільні процеси в Україні. У центрі розповіді - ніч штурму київського Майдану 18-19 лютого 2014 р. Окреслено психологічні портрети людей, з якими авторка була поруч. Зроблено спробу створення узагальненого образу т. зв. "масовки" як одного з феноменів Майдану.

 2021 11 19 14 15 52 01

Кравченко, А. Майдан і українська національна ідея / А. Кравченко. - Т. : Джура, 2014. - 108 с.


Уже вдруге в новому тисячолітті в Україні постає всенародний Майдан - чи то модерна "кольорова революція", чи то давно забута козацька Чорна рада. Це явище дивує весь світ і самих українців: як воно виникає, як самоорганізується без втручання влади, яка сила об'єднує і веде за собою людей і яку силу ведуть за собою люди на Майдан? Книжка присвячена аналізові рушіїв і ключових особливостей загальнонародного протесту, що впливають із етнічної психології українців, національної ідеї, втілено в тисячолітній культурі України. Запропонована авторська версія цієї ідеї, основні її характеристики і можливі шляхи модернізації.

 2021 11 19 14 16 16 01

Неоголошена війна. Невідомі факти і хроніки АТО / О. Каліновська, О. Криштопа, Є. Назаренко [та ін.]. - Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2015. - 510 с.


Ця книга є свого роду енциклопедією війни. Основна мета чи, як модно зараз казати, місія - згадати все. День за днем. Уже понад п'ятисот діб. Крім інформаційної, у цієї книги є і терапевтечна місія. Підбірка новин про вбивства і наступи лякає. Крім хронології бойових дій, ви зможете прочитати аналітику, яка допомагає отримати розуміння і хоч трохи позбутися страх. І репортажі. Тих журналістів, які на власні очі бачили кров і сльози.

 2021 11 19 14 16 37 01

Кульчицький, С. Українська революція 2004 р. : історична література / С. Кульчицький ; голов. ред. : О. Удод. - К. : Генеза, 2005. - 367 с.


Книга присвячена 200-денній епопеї президентських виборів 2004 р. - яскравому феномену новітньої української історії. Автор переконаний, що Українська (Помаранчева) революція 2004 р. - справжня, і вона є окремою ланкою в ланцюзі революцій, які відбулися на території Східної Європи. Їх несхожість на відомі історії революцій пояснюється об'єктивними обставинами виходу посткомуністичних країн з мутантної комуністичної цивілізації на загальнолюдський шлях розвитку.

Головні факти про День Гідності та Свободи:


1. Це свято є наступником Дня Свободи, запровадженого у 2005 році указом тодішнього президента Віктора Ющенка до початку Помаранчевої революції. Його скасував 30 грудня 2011 року Віктор Янукович та об’єднав у Свято Соборності та Свободи України.
2. День Гідності і Свободи встановлений указом п’ятого президента Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року.
3. Євромайдан тривав 93 дні – розпочався 21 листопада 2013 року після рішення тодішньої влади припинити підготовку до асоціації України з ЄС та завершився 22 лютого 2014-го.
4. 24 листопада хвиля масових протестів прокотилася всією країною, а на Майдані відбувся мітинг опозиції, який зібрав до 150 тис. осіб.
5. У ніч проти 30 листопада силовики розігнали мітингувальників, жорстоко побивши студентів. Ці події стали переломним моментом у протестах, змістивши акцент із проєвропейського на антиурядовий.
6. 1 грудня, після силового розгону студентів, вже близько півмільйона українців зібралися на Всеукраїнське віче. Міліція, яка заблокувала напередодні підступи до Майдану Незалежності, змушена була відступити.
7. Протистояння на Майдані з мирної фази перейшли в силову 19 січня, коли обурені ухваленням 16 січня так званих диктаторських законів мітингувальники пішли багатотисячною колоною до Верховної Ради. Вони закидали силовиків бруківкою, фаєрами і коктейлями Молотова. Беркут використовував проти демонстрантів шумові гранати, гумові кулі і водомет.
8. 22 січня на Майдані загинули перші активісти – вірменин Сергій Нігоян та білорус Михайло Жизневський.
9. У найкровопролитніший період Революції Гідності (18-21 лютого 2014 року) у протистояннях з силовиками загинули понад 100 учасників протесту. Їх згодом назвали Небесною Сотнею.
10. Віктор Янукович у ніч проти 22 лютого 2014 року втік з України, а Верховна Рада того ж дня ухвалила постанову про усунення його з посади президента.

   

майдан 1

 

 

 

 

 

Перегляди: 488

ScopusWOSSDESPLzbMATHWARSEBEIEASPBDJTeamIOPScienceJstoreOECDWileySTATISTAICUINCOSIUSIAZ

Наша адреса: 18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22

Телефон: (0472) 35-52-29, (0472) 37-30-92

Електронна пошта: biblioteka.cnu@gmail.com, biblioteka.cnu@ukr.net, biblioteka@cdu.edu.ua