30 знакових книг до нашої Незалежності

В Інституті зазначають, що це унікальний список видань, які вплинули на формування та розвиток країни та її громадян. Цей проєкт присвячений літературним творам та виданням, які були опубліковані з 1991 по 2021 роки.
Голосування проходило в онлайн режимі, і до нього долучилося понад 34 тисячі людей, які залишили понад 267 тисяч голосів. Попередньо експерти книговидавничої галузі, літературознавці, перекладачі та історики літератури сформували довгий список зі 100 видань. А за підсумками отриманої кількості голосів сформувався фінальний список із 30 книжок. З 15 вересня до 15 жовтня українці обирали головні книжки України: важливі, актуальні чи просто дуже цікаві.
   На першому етапі голосування громадські діячі та лідери думок у книжковій сфері — видавці, книгорозповсюджувачі, журналісти, письменники, літературознавці, перекладачі, культурні менеджери, мовознавці, критики, бібліотекарі та інші фахівці книжкового ринку — запропонували 100 видатних книжок (довгий список), опублікованих з 1991 по 2021 роки.
   На другому етапі кожен міг зайти на сайт та обрати три книжки з довгого списку у трьох декадах: 1991-2000, 2001-2010, 2011-2021 роки. Таким чином утворився рейтинг з 30 книг нашої Незалежності.
   Серед фахівців-консультантів, які обирали 100 книжок — Ольга Герасим'юк, Богдана Неборак, Ярослава Стріха, Мирослава Прихода, Таня Стус, Олена Гусейнова, Дар'я Бадьйор, Ростислав Мельників, Софія Челяк, Микола Рябчук, Ростислав Семків, Тетяна Трофименко, Тамара Гундорова.

Пропонуємо Вашій увазі наявні видання у нашій бібліотеці:
Очолила рейтинг книга Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» (видавництво Vivat, 2019), яка отримала 9535 голосів.
«Записки українського самашедшого», Ліна Костенко («А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»);
«Україна. Історія з грифом «Секретно», Володимир В’ятрович («Клуб сімейного дозвілля»);
«Доця», Тамара Горіха Зерня («Білка») (аудіокнига) https://uabooks.co.ua/audiokniga-docya-tamara-gorixa-zernya ;
«Гамлєт, або Феномен датського кацапізму», Лесь Подерв’янський («Фоліо») https://booksonline.com.ua/view.php?book=61937 ;
«Чорний ворон», Василь Шкляр («Клуб сімейного дозвілля»);
«Україна: Історія», Орест Субтельний («Либідь»);
«Солодка Даруся», Марія Матіос («Піраміда»);
«Ворошиловград», Сергій Жадан («Фоліо»);
«Століття Якова», Володимир Лис («Клуб сімейного дозвілля»);
«Польові дослідження українського сексу», Оксана Забужко («Згода»);
«Інтернат», Сергій Жадан (Meridian Czernowitz);
Зібрання творів Лесі Українки у 14 томах;
Повне зібрання творів Тараса Шевченка («Наукова думка»);
«Фелікс Австрія», Софія Андрухович («Видавництво Старого Лева»);
«Танго смерті», Юрій Винничук («Фоліо»);
«Іловайськ», Євген Положій («Фоліо»);
«Брама Європи», Сергій Плохій («Клуб сімейного дозвілля»);
«Село не люди», Люко Дашвар («Клуб сімейного дозвілля»);

«Червоний», Андрій Кокотюха («Клуб сімейного дозвілля»);
«Московіада», Юрій Андрухович («Лілея-НВ»).
Тож запрошуємо усіх охочих прочитати ці книги та поділитися своїми враженнями. З радістю чекаємо на Вас!
На жаль, у книгозбірні нашої alma mater відсутні такі книги:
«Триста поезій», Ліна Костенко («А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»);
«Абетка», Іван Малкович («А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»);
«Ukrainer. Країна з середини», Богдан Логвиненко («Видавництво Старого Лева»);
«Антологія української поезії ХХ століття. Від Тичини до Жадана» («А-ба-ба-га-ла-ма-га»);
Василь Стус. Твори в 6 томах, 9 книгах. Комплект.;
«Notre Dame d’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій» Оксана Забужко («Факт»);
«Літопис», Самійло Величко («Кліо»);
«Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти» Оксана Кісь (Інститут народознавства НАН);
«Нарис історії України. Формування модерної нації XIX-XX століття» Ярослав Грицак («Генеза»).

Дорогі друзі! Якщо Ви вже придбали книги, які відсутні у нашій бібліотеці, і маєте можливість подарувати нам одне з цих видань – будемо Вам щиро вдячні за цінні дарунки. Ці видання знайдуть чільне місце на полицях нашої книгозбірні.

photo 2021 12 30 12 49 04