Шаблоны Joomla 3 тут

КНИЖКОВІ ДАРУНКИ ВІД ІВАНА ГАЙВОРОНА

Цими днями університетська бібліотека вчергове отримала щедрі книжкові дарунки. Цього разу нашим дарувальником став відомий український поет і прозаїк Іван Йосипович Гайворон (м. Київ). Цей відомий майстер слова (народився в жовтні 1940 р.) походить із містечка Гайворон на Кіровоградщині, є випускником Київського університету ім. Т. Шевченка, працював вихователем, коректором, завідувачем бібліотеки. І. Гайворон плідно творить у царинах громадянської і лірично-інтимної поезії. Його творчий доробок становить 11 поетичних збірок і книга прози. Іван Йосипович відзначений літературними преміями П. Тичини і В. Забаштанського.

Отже, фонди книгозбірні поповнилися творами цього знаного літератора. Серед них поетичні збірки «Світовидність» (позначена тонким ліризмом і глибиною почуттів), а також «Для чого народивсь, живу навіщо?» та «Ґардовий шлях» (відкривають основні магістралі творчості поета - глибокий патріотизм, державність, героїчне минуле, спадкоємність поколінь, духовність). Поема «Екліптика духу» - твір широкого епічного плану, що охоплює події-роздуми цілих століть: від першоджерел нашої державності, через багатоліття боротьби за незалежність, аж до наших днів.

Збірка поезій «Туманність Андромеди» знайомить читачів із інтимною лірикою поета. У розумінні автора щастя, кохання має обличчя сумне. Це не просто сум. Це зібраність, вдумливість, відповідальність…

Серед отриманих дарів є й книжка поезій для наймолодшеньких «Золота підсака». Це - відповідь на квітуче дитинство душі, що живе в нас, надаючи і силу, і крила, і те, без чого жити й творити неможливо.

Збірка філософсько-інтимної лірики «Лотос» стала злетом, окрасою поетичної творчості автора. Іван Гайворон порівнює небесний дар любові зі скропленим потом хлібом, рятуючи святе почуття від цілковитого спустошення і знищення. А книжка ронделів «Волосся Вероніки» сповнена філософсько-ліричними роздумами про Буття, земну й космічну гру жіночого та чоловічого начал, що насамперед є основою продовження та існування людського роду.

Роман «Одна вершина на двох» (за червоною ниткою Гоголя) - нова книжка прози в доробку письменника. Йдучи за «червоною ниткою Гоголя», автор по-новому змальовує і Дніпро, й українську ніч, і рідну землю. Письменник майстерно відкриває замулені, забуті джерела, передусім пов’язані із творчістю Миколи Гоголя. Його слово дихає особливою пам’яттю, відповідальністю за кожну прожиту мить перед нащадками та завтрашнім днем.

photo 2022 02 14 16 51 24 min

Поетична збірка «Степова Еллада» демонструє міцний зв’язок поета з рідною землею. Глибока історична пам’ять - одна із особливостей творчого кредо автора - спонукає до мислення і розширення кругозору в борні за незалежну Україну.

Прозова книжка «Гойра» позначена філософською заглибленістю в характери, долі людей, любов’ю до всього на світі сущого. Як перемогти, гартуючись у боротьбі, не зрадити правді життя, істині навіть у неймовірних випробуваннях на краю прірви - дізнаєтесь, прочитавши цей твір.

IMG 20220214 095055 min

Висловлюємо щиру вдячність Івану Йосиповичу за подаровані книги й бажаємо йому нев’янучої творчої енергії. А наших користувачів запрошуємо до ознайомлення та заглибленого читання книг нашого іменитого дарувальника!

Юлія Кажукало, завідувачка сектору книгозберігання та абонементу
художньої літератури наукової бібліотеки ім. М. Максимовича