Міжнародний день дитячої книги

Щороку 2 квітня у світі відзначають Міжнародний день дитячої книги. Це свято було   започатковане в 1967 році рішенням Міжнароднї ради з питань дитячої книги. А дата   обрана не випадково. Саме цього дня народився славетний данський казкар – Ганс   Крістіан Андерсен, якому не тільки вдалося змінити ставлення до дитячих книг, але й  розвинути і збагатити цей вид художньої літератури. Творами дивовижного митця   захоплювалося не одне покоління читачів в усьому світі.
Ідея виокремити спеціальний день для популяризації книги серед юних читачів  належить німецькій письменниці, авторці творів для дітей та активній громадській діячці – Еллі Лепман. Саме вона є засновницею Міжнародної ради з дитячої книги, за рішенням якої у 1967 році було впроваджено День дитячої книги. З перших днів це рішення було позитивно сприйняте в різних куточках світу, а свято відразу набуло всесвітнього значення.
                                                     Кілька фактів про дитяче читання:
1. Навчати дітей читати краще у дошкільному віці. Спеціалісти дійшли висновку, що маленькі діти у віці від 4 до 6 років швидше опановують нові знання, ніж після 7 років.
2. Діти, яким подобається читати, розвиваються швидше, ніж «нечитаючі» діти того ж віку. У них кращий інтелект та розвиненіша пам’ять.
3. Якщо читати малюкам уголос, вони самі, коли підростуть, будуть любити читати. Дослідження показали, що діти, яким батьки регулярно читали, в дорослому житті стають активними читачами.
До того ж, подібне читання допоможе батькам зблизитися з дитиною та сприятиме гарному розвитку дитячої пам’яті.

На абонементі художньої літератури розгорнуто виставку дитячої літератури. Тож запрошуємо всіх бажаючих до ознайомлення.

photo 2023 03 31 11 23 26