Заходи до дня науки

16 травня в науковій бібліотеці імені Михайла Максимовичавідбувся велелюдний захід, приурочений прийдешньому Дню науки. Він пройшов у формі наукового пікніка – вільного спілкування науковців, а його організаторами поряд із нашою книгозбірнею стало Черкаське регіональне відділення Соціологічної асоціації України. Учасниками зібрання стали науковці ЧНУ, а також їхні гості з інших навчальних закладів та музейних установ Черкас, Канева та Сміли.

На урочистій частині з вітальною промовами виступили  ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького, доктор економічних наук, професор Олександр Володимирович Черевко, начальник управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, кандидат історичних наук Валерій Вікторович Данилевський, заступниця директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради Надія Володимирівна Євчак. Поважні гості вручили найбільш активним соціологам грамоти та подяки Черкаської обласної ради, управління освіти і науки ОДА та міської ради. Голова Черкаського регіонального відділення САУ, кандидатка соціологічних наук Людмила Андріївна Дудко зачитала привітанні голови правління Соціологічної асоціації України академіка Віля Бакірова, а по тому вручила посвідчення кільком новим членам громадської структури. В їхньому числі – викладачі нашого університету: кандидати філософських наук, доценти Сергій Дмитрович П’янзін і Павло Васильович Кретов, кандидатка педагогічних наук, доцентка Марина Петрівна Василенко, а також завідувачка кафедри слов’янської філології, зарубіжної літератури та методики навчання Лариса Віталіївна Корновенко.

IMG 20230516 150516 min

Досить змістовною й емоційною виявилася дискусія, присвячена проблемам та перспективам розвитку соціологічної науки в Україні. Гості ознайомились з фондами електронної бібліотеки та книжковою виставкою новітніх надбань університету. Насамкінець дійсний член Академії політико-правових наук, кандидат політичних наук, заслужений журналіст України, поет Михайло Михайлович Калініченко прочитав кілька своїх віршованих етюдів, присвячених науці та її рушіям.

Велику зацікавленість викликали в учасників заходу експозиції Музею історії університетської книги та Музею рушника. Присутні оглянули також і об’єкти монументального мистецтва, розташовані біля головного корпусу наукової бібліотеки.

Григорій Голиш, директор наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича