Електронні адреси бібліотеки: gmail biblioteka.cnu@gmail.comemail biblioteka.cnu@ukr.netemail 1 biblioteka@cdu.edu.ua      Соціальні мережі бібліотеки: instagram Instagramfacbook Facebooktelegram Telegram

Здесь нашел интересный обзор

Відгук про роман В. Лиса «Діва Млинища»

 

«Діва Млинища» Володимира Лиса - це масштабна історична драма, яка бере свій початок у XVII столітті й майстерно проведена автором аж до сучасності. Письменник зумів створити вражаючу історію, яка читається на одному подиху. «Діва Млинища» розповідає про життя мешканців мальовничого поліського села Загоряни, а Млинище - це куток селища. Дія роману охоплює два століття. У центрі сюжету твору - доля родини Терещуків, дуже розгалужена і детально змальована. Пережитий Терещуками досвід - великі війни, революції, круті повороти історії - не може не вражати!А ще було кохання: жертовне й руйнівне, вірне і підступне, щире і зрадливе, красиве й потворне. Провідною темою роману є жертва заради любові. Заради щастя коханої Параски Панас Терещук добровільно йде в рекрути на 25 років замість Пилипа Буци, якого кохає Параска. Свідченням цього є й вчинок Микити, котрий заради давнього кохання до Ганнусі застрелив не її коханого - вояка УПА Семена, а односельчанина Гната, який співпрацював із радянською владою і полював на «хлопців із лісу». Заради кохання до військового Ростислава Варочка йде на страшний злочин - намагається вбити власну дитину. Через кохання до Захарка білоруска Олеся покидає заможний батьківський дім, роботу і вирушає в чужу країну. Ошукана Олеся опиняється в найбіднішій в селі хатинці в лютих злиднях, але все ж залишається із Захарком. І таких історій багато в романі.

Один з героїв оповіді, Панас Терещук, перебуваючи з військом у Парижі за часів війни з Наполеоном, натрапляє там на карту, зроблену зі шкіри. Як же здивувався Панас, коли зрозумів, що зображені на карті рідні Загоряни з річкою Мережкою і кутком Млинищем, а датована вона сімнадцятим сторіччям. За великі гроші він викупляє карту і привозить до рідного села. Але не знаючи, що з нею робити, просто ховає під стріхою, щоб через двісті років на неї натрапив викладач-історик і почав шукати ключі до її розгадки. Ця карта, як і Діва Млинища, в сюжеті об’єднує часові та суспільні прошарки твору. Адже сюжет складається з безлічі різних історій. Дивно переплетуться долі, розлетяться світами і на початку XXI століття знову зустрінуться у рідних Загорянах.

У творі присутня містична складова. Серед мешканців села побутує легенда про таємничу Діву Млинища, яка іноді являється мешканцям Загорян. Постає вона перед очима жителів села у вирішальний момент їхнього життя. Ця загадкова постать лише тричі (раз на сто років) з’являється у сюжеті: щоб порадити, врятувати й покарати. Діва Млинища навіть своєю незримою присутністю берегла загорян від зради совісті. Її образ уособлює суспільну мораль селян. Їй вірять та підкоряються. Її поява пророкує важливі зміни.

Роман піднімає безліч важливих тем, від питань ідентичності та самовизначення до насильства та гендерної рівності. Автор майстерно створює живописні образи та гостроцікаві сюжети. Кожен персонаж має свою унікальну історію, що робить їх надзвичайно реалістичними та близькими до читача. Всі герої книги взаємодіють між собою та доповнюють один одного, створюючи комплексну та багатогранну історію.

Також «Діва Млинища» відзначається чудовим описом природи та місцевого життя, що дозволяє читачеві максимально зануритися в атмосферу історії. Письменник розповідає про українське село, його красу та недоліки, про життя на землі та про те, як люди ставляться до природи.

"Діва Млинища" - це твір, який можна порівняти з найкращими зразками української літератури. Ця книга має потужний емоційний заряд та глибокий підтекст, який залишається з читачем на довгий час після прочитання. Автор, Володимир Лис, зумів зобразити складні соціальні та культурні питання українського суспільства, надаючи їм власний, особистий погляд. Крім того, роман створює важливу дискусію про жіночу емансипацію та гендерну рівність, що робить книгу особливо актуальною в наші часи.

Загалом «Діва Млинища» Володимира Лиса - це дуже важливий та потрібний твір для української літератури, який гарантує читачеві не тільки приємні враження від читання, але й спонукає задуматися про важливі проблеми суспільства. Надзвичайно життєвий текст, теплий та душевний. Про вічне на Землі, про кохання…

Рекомендую всім прочитати цю книгу, щоб пізнати дивовижний світ української літератури та насолодитися талантом письменника. Запрошую вас, любі читачі, на абонемент художньої літератури для ознайомлення з романом.

Завідувачка сектору книгозбереження

та абонементу художньої літератури Ю. А. Кажукало

Перегляди: 339

ScopusWOSSDESPLzbMATHWARSEBEIEASPBDJTeamIOPScienceJstoreOECDWileySTATISTAICUINCOSIUSIAZ

Наша адреса: 18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22

Телефон: (0472) 35-52-29, (0472) 37-30-92

Електронна пошта: biblioteka.cnu@gmail.com, biblioteka.cnu@ukr.net, biblioteka@cdu.edu.ua