ДИРЕКТОРА НАУКОВОЇ БІБЛІОТЕКИ ІМ. М. МАКСИМОВИЧА НАГОРОДЖЕНО БЛАГОСЛОВЕННОЮ ГРАМОТОЮ
29 травня у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся Регіональний круглий стіл на тему «Святий Лука (Войно-Ясенецький): поєднання науки та релігії», який приурочений до 100-річчя архієрейської хіротонії святителя Луки (Валентина Феліксовича Войно-Ясенецького).
Це ‒ визначна подія для нашого університету та усієї Черкащини. Учасників круглого столу привітав Предстоятель Православної Церкви України, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній, який перебував у Черкаській області з візитом. Предстоятель Православної церкви України подякував організаторам заходу та вручив Благословенні Грамоти з відзнакою ПЦУ директору наукової бібліотеки ім. М Максимовича ЧНУ Григорію Михайловичу Голишу і завідувачу кафедри історії України ЧНУ Віталію Васильовичу Масненку за «заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою та побожним народом».
Ще 27 квітня 2012 року у селі Деньги Золотоніського району Черкаської області встановлено пам'ятний знак на честь святителя Луки Кримського, де 1908 року він працював у місцевій лікарні.. А в Золотоноші 11 червня 2021 р. відбулося відкриття та освячення пам’ятника Святителю Луці на території Золотоніської районної лікарні з нагоди престольного свята храму на честь Святителя Луки. У створенні цих пам’ятників взяли найактивнішу участь Іван Васильович Фізер ‒ відомий Черкаський художник і скульптор (як безпосередній виконавець) та Григорій Михайлович Голиш ‒ директор наукової бібліотеки ім. М. Максимовича ЧНУ ім. Б. Хмельницького (як ідейний натхненник та організатор події). Кожного року на Золотоніщині відбуваються заходи днів пам'яті видатного вченого-медика, теоретика і практика хірургії, багаторічного в'язня сталінських таборів, православного кримського архиєпископа, святого Луки (Войно-Ясенецького), діяльність якого пов'язана з Золотоніщиною та Черкасами. І організатором цих заходів завжди виступає наш директор.
«Головне у житті — робити добро. Якщо не можеш робити для людей добро велике, постарайся зробити хоча б мале», — казав архієпископ Лука. Ця його заповідь ‒ життєве кредо Григорія Михайловича.
Наукова бібліотека пишається та щиро вітає Вас, Григорій Михайлович, із отриманням заслуженої нагороди, яка є підтвердженням Ваших високих особистісних якостей. Бажаємо Вам успішного подальшого життєвого шляху, виконання задуманого, якнайшвидшої реалізації інших масштабних цілей. Бажаємо завжди процвітати і встигати у всіх справах, великої удачі, а також міцного здоров’я й бадьорості душі.