Електронні адреси бібліотеки: gmail biblioteka.cnu@gmail.comemail biblioteka.cnu@ukr.netemail 1 biblioteka@cdu.edu.ua      Соціальні мережі бібліотеки: instagram Instagramfacbook Facebooktelegram Telegram

Шаблоны Joomla 3 тут

Праця осяяна талантом

Черкащина літературна

Борис Прокопович ПедченкоБорис Педченко – відомий український письменник, який увійшов у літературу не тільки як талановитий прозаїк, а й чудовий майстер сатири та гумору. Багатий на конкретні події життєвий шлях: середня школа № 10 м. Сміли, курси водіїв, цілинні землі в Казахстані, військова служба, а потім – знову Сміла, робота в Смілянській міжрайонній газеті, навчання у вузах, потім – Черкаси.

Робота державним службовцем і журналістом. З-під пера одна за одною почали виходити книги. Лейтмотив художньої творчості – захист честі і гідності простого трудівника, обездоленого і приниженого безладом в Україні.

Педченко Б. П. Задушливий травень [Текст]: бувальщини / Б. П. Педченко. – Сміла: Тясмин, 1998. – 96 с.

Це перша книга, написана 1998 року, у якій вміщено незначну частину творчого доробку письменника. Однак у новелах, зарисовках, етюдах охоплено великий часовий і життєвий простір: від автобіографічних спогадів та оповідань про Велику Вітчизняну війну до становлення нового способу існування в самостійній Україні. Поруч з трагічними і буденними ситуаціями автор показує й смішну та комічну сторону нашого буття, що свідчить про самобутність і гостроту пера та ока митця.

Письменник згадує: «Я родом із села. Чого тільки не довелося бачити серед рідних левад і дібров. Виніс з дитинства любов до рідного краю та шану й повагу до людей праці. Образи тих людей і лягли в сюжетну основу моїх перших творів, бо не писати про них не міг…»

Педченко, Б. П. Оникій Лантух з Недбайлівки [Текст]: сатира і гумор / Б. П. Педченко. - Сміла; Черкаси: Тясмин, 1998. - 72 с.: ілюстр.

До книги включено ряд новел сатиричного й іронічного жанру, в яких розповідається про вигадане село Недбайлівку. Образу людей сприймаються свіжо, зримо, як реально існуючі персонажі - настільки барвисте й колоритно вони змальовані письменником. Гіркий сум, сміх крізь сльози, картинки невтішного побуту недбайлівців відображають, безперечно, загальний стан нашого сучасного українського села, яке переживає глибоку економічну й духовну кризу на перехідному етапі своєї історії.

Педченко Б. П. Заграва [Текст]: вибрані оповідання / Б. П. Педченко. - Сміла; Черкаси: Тясмин, 1999. - 144 с.: ілюстр.

До нової книги українського прозаїка увійшли оповідання на різну тематику. В них змальовані події доперебудованого періоду, його початку і перших років становлення нового суспільного устрою в Україні. Через конкретні долі своїх героїв автор спробував відобразити життя в усій його складності і суперечності.

Педченко Б. П. Хрещені мечами [Текст]: художньо-історичний роман / Б. П. Педченко. - Черкаси: Вертикаль, 2008. - 304 с.

Роман привабливий насамперед майстерним відображенням справжніх історичних подій, починаючи з древньої Сміли, правдивим відтворенням народної боротьби проти польсько-шляхетського поневолення Малої Русі в першій третині XVII століття та об'єктивним показом складних соціально-економічних суперечностей в середовищі українського козацтва.

Педченко Б. П. Вовчиця [Текст]: повість / Б. П. Педченко. - Черкаси; Сміла: Тясмин, 2001. - 130 с.

У книзі Б. Педченка йдеться про дівчину-підлітка, яка потрапляє в тенета живучого зла, збивається зі шляху й опиняється за гратами. Методами художнього твору автор прослідковує причині зв'язки такого аномального явища, наштовхуючись при цьому на батьківську байдужість, жорстокий оточуючий світ невигаданої героїні, її власну амбіційність. Хто переможе в одвічному протистоянні добра і зла і якою ціною? Хто переможе в одвічному протистоянні добра і зла і якою ціною? Розповідь проникнута болем і тривогою за долю підростаючого покоління.

Педченко Б. П. Закон кривої дії [Текст]: іронічна проза / Б. П. Педченко. - Черкаси: Вертикаль, 2006. - 235 с.

Нова книга відомого українського письменника вміщує твори жартівливо-іронічного жанру, широко розкриваючи ще один бік таланту автора. Через сатирично-комедійну призму читач побачить не тільки веселу і смішну, але і сумну сторони нашого життя.

Педченко Б. П. Чорний пісок Мадейри [Текст]: повість, новели / Б. П. Педченко. - Черкаси: БРАМА: Вовчок О. Ю., 2004. - 148 с.

До нової збірки творів відомого прозаїка Бориса Педченка включено повість "Чорний пісок Мадейри" про поневіряння українських заробітчан за кордоном, а також ряд новел, об'єднаних образом нашого сучасника - трудівника, обездоленого й приниженого новітнім капісталістичним ладом.

Педченко Б. П. Нащадок Апостола Іуди [Текст]: іст. нарис / Б. П. Педченко. - Черкаси: Брама-Україна, 2009. – 56 с.

Автор книжки - відомий письменник і журналіст - виносить на суд читачів своє бачення постаті гетьмана Мазепи і його ролі в історії України. Мабуть, не всі, хто ознайомиться з твором, згодяться з такою громадянською позицією, але вона, безперечно, має право на існування.

Педченко Б. П. Недбайлівська революція [Текст]: іронічний нарис / Б. П. Педченко. - Черкаси: Брама, 2005. - 52 с.

У новій книзі відомого українського письменника читач знову зустрічається з героями-образами, знайомими йому по збірці "Оникій Лантух з Недбайлівки". Але тепер мешканці села живуть і діють в інших обставинах, новітні політичні буревії не обминули і їх.

Педченко Б. П. Образа [Текст]: повісті / Б. П. Педченко. - Черкаси; Сміла: Тясмин, 2002. - 136 с.

До нової книги автора включені дві різнопланові повісті. Обидві вони відображають реалії нашого сьогодення, закликають читача глибше замислитися над сутністю життя, над тим як зберегти душі від честолюбства й егоїзму, гонитви за наживою і ненаситництва.

Книги письменника – то його внутрішнє єство, його бачення та розуміння оточуючого світу. Про що не писав би автор, він ніколи не залишається байдужим. Ота небайдужість по суті і є ідейним задумом до кожного твору.

Педченко Б. П. Приречені [Текст]: оповідання / Б. П. Педченко. - Черкаси; Сміла: Тясмин, 2001. - 152 c.

В сюжетну канву оповідань, включених до нової книги автора, покладені події і факти, що повсякденно оточують кожного з нас. Письменник продовжує розробляти тему принижених і ображених людей. З описаного бачимо, що незалежній державі на крутому віражі історії не до своїх знедолених громадян.

Педченко Б. П. Вибрані твори [Текст]: [у 2 кн.] / Б. П. Педченко. - Черкаси: Вертикаль, 2006. Кн. 2: Світанки без сонця: повісті. - 2006. - 327 с.

Повісті, вміщені у другій книзі двотомника, різнопланові, однак всі вони відображають реалії нашого сьогодення. На тлі соціально-економічних зламів, що відбуваються в державі, автор особливо переймається долею підростаючого покоління, яке за таких умов не може формуватися рівно, без трагічних звивин і душевних переломів.

Педченко Б. П. Гетьман Сулима [Текст]: художньо-іст. роман / Б. П. Педченко. - Черкаси: Вертикаль, 2007. - 288 с.

В історії українського козацтва є немало героїчних постатей, подвиги яких закарбовані в пам'яті, піснях і легендах народу. Іван Сулима - одна з таких постатей. Його звитяжне ім'я з повним правом може й повинно стояти поруч з іменами С. Наливайка, Б. Хмельницького, М. Кривоноса, І. Богуна та інших видатних борців з поневолювачами України.

Педченко Б. П. Вибрані твори [Текст]: [у 2 кн.] / Б. П. Педченко. - Черкаси: Вертикаль, 2006. Кн. 1: На зламі епох: новели, оповідання. - 2-ге вид., допов. - 2006. - 327 с.

Твори, що включені до книги "На землі епох", охоплюють великий часовий і життєвий простір. Без прикрас і згущення фарб автор показує життя таким, яким воно є, - гірким і солодким, буденним і трагічним, особливо для простої трудящої людини.

Перегляди: 3392

ScopusWOSSDESPLzbMATHWARSEBEIEASPBDJTeamIOPScienceJstoreOECDWileySTATISTAICUINCOSIUSIAZ

Наша адреса: 18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22

Телефон: (0472) 35-52-29, (0472) 37-30-92

Електронна пошта: biblioteka.cnu@gmail.com, biblioteka.cnu@ukr.net, biblioteka@cdu.edu.ua